Virtuální realita pomáhá léčit duševní choroby v Bohnicích

Virtuální realita pomáhá léčit duševní choroby v Bohnicích
V Bohnicích využívají virtuální realitu s interaktivními hrami k léčbě duševních chorob. Pacienti mají více možností pro relaxaci a socializaci.

V pražských Bohnicích zaznamenávají nový trend v léčbě duševních chorob. Psychiatrická nemocnice tam začala využívat virtuální realitu v kombinaci s interaktivními hrami. Jde o unikátní přístup, kdy se pacientům poskytuje více možností k relaxaci, učení a socializaci. To vše pod dohledem lidí, kteří sami mají podobné zkušenosti.

Nové volnočasové centrum v areálu Bohnice nabízí speciální hernu, kde se lidé vyhýbají online a násilným hrám. Místo toho je zde možnost ponořit se do virtuálního světa. Roman Janů z organizace Váš flek pozoruje, že jedním z klíčových přínosů je možnost být 'jinde', kde problémy mizí.

Projekt InsPeera je další iniciativou, která má za cíl usnadnit cestu pacientů zpět do normálního života. Tento ambiciózní program zahrnuje tým patnácti 'peer' konzultantů, kteří pacientům poskytují podporu díky své osobní zkušenosti s duševními potížemi.

Rostoucí počet psychicky zatížených mladých lidí zaznamenalo i centrum primární prevence v Praze 12, které provozuje organizace Drop In. Ačkoli se dříve zaměřovalo na léčbu závislostí, nyní se věnuje i duševnímu zdraví mladistvých. Děti s problémy, jako je domácí násilí či sebepoškozování, hledají pomoc vlastním iniciativním přístupem.

Vedoucí programu Tereza Braunová se snaží zajistit, aby žádná zmínka o problémech dětí nezůstala bez povšimnutí. Preventivní programy, které organizace nabízí, se stávají stále více populárními mezi školami v Praze a Středočeském kraji. Tím je podporována informovanost a porozumění duševnímu zdraví v těchto regionech.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!