Viktoriáni vyráží na soustředění do Turecka

Viktoriáni vyráží na soustředění do Turecka
V pátek večer nasednou fotbalisté Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech do autobusu, aby o pár hodin později z letiště v Norimberku zamířili do Antálie.

Stejně jako v loňském roce budou viktoriáni ladit formu před jarní částí SYNOT ligy ve slunném tureckém letovisku. „Fáze obnovy a zvyšování trénovanosti má v našich plánech zhruba tři týdny, a pokračovat tak bude také v rámci tureckého pobytu. V Antálii nás čeká herně-kondiční soustředění, kdy se fyzická připravenost týmu bude zvyšovat již především formou herních prvků a průpravných her,“ říká k programu následujících dnů trenér aktuálně vedoucího celku SYNOT ligy Miroslav Koubek. 

Hned v pondělí čeká na plzeňskou výpravu utkání s bundesligovým Hannoverem, v sobotu poté prověří viktoriány Legia Varšava. „Čekají nás dva velmi silní soupeři. Do zápasu půjdeme z plné přípravy, nicméně přistoupíme k nim samozřejmě s plnou vážností,“ doplňuje zkušený kouč. „Dosud nemůžeme do zápasů naplno počítat s Tomášem Hořavou, Davidem Limberským nebo Ondřejem Vaňkem. Uvidíme, jak bude pokračovat jejich rekonvalescence v následujících dnech a jak budou připraveni do jednotlivých zápasů zasáhnout.“

Turecký pobyt bude prvním ze zahraničních soustředění, následovat bude únorové herní soustředění ve Španělsku. „S dvěma zahraničními kempy mám již zkušenost i z jiných klubů a samozřejmě tuto možnost vítám. Jedná se o běžný postup v zemích, které mají podobné klimatické podmínky jako Česko a je to ku prospěchu tréninkového procesu. Následující španělský pobyt bude již zaměřen čistě na herní přípravu a dolaďování všech potřebných aspektů směrem ke startu soutěžního jara,“ pochvaluje si plzeňský plán zimní přípravy Miroslav Koubek. 

Do Turecka odlétá kádr čítající 21 hráčů do pole a 4 brankáře, šanci dostanou také mladíci Jakub Šiman, Jurij Medveděv a Dominik Hradecký. „Odlétá kompletní kádr, který má Viktoria v tuto chvíli k dispozici. Tento počet je ideální také z pohledu organizace tréninků, které na místě budeme chtít praktikovat. Dalšími faktory jsou také zápasová zastupitelnost a v neposlední řadě motivace pro mladé fotbalisty,“ zakončuje informace Miroslav Koubek. 


Kádr FC Viktorie Plzeň pro turecké soustředění

Brankáři: Matúš Kozáčik, Petr Bolek, Roman Pavlík, Jakub Šiman

Obránci: Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Radim Řezník, Václav Procházka, Jan Baránek, Jurij Medveděv

Záložníci: Václav Pilař, Tomáš Hořava, Pavel Horváth, Jan Kovařík, Milan Petržela, Patrik Hrošovský, Ondřej Vaněk, František Rajtoral, Daniel Kolář, Dominik Hradecký

Útočníci: Stanislav Tecl, Jan Holenda, Aidin Mahmutovič, Jan Chramosta

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!