V plzeňské Besedě vystoupí v pondělí Vojtěch Dyk s písněmi z New Yorku

V plzeňské Besedě vystoupí v pondělí Vojtěch Dyk  s písněmi z New Yorku
Už za pár dní přijede do Plzně zpěvák Vojtěch Dyk poprvé naživo představit svůj projekt D.Y.K. S početným bandem v čele s držitelem dvou cen Grammy Ondřejem Pivcem, jenž se na nahrávání této desky v USA podílel, přijede do Velkého sálu v Měšťanské besedě v pondělí 24. října. Koncert začne v 19 hodin a v Besedě budou pro hudební fanoušky netradičně připravena místa k stání i k sezení.

Na koncert na západě Čech už jsou podle Dyka všichni z kapely natěšení. „Moc jsme si zatím ty písně naživo nezahráli, díky tomu, že někteří členové dojíždějí třebas z Plzně nebo z USA, takže se těšíme, že na koncertě písně z té desky zahrajeme,“ uvedl sedmatřicetiletý zpěvák.

Svůj první autorský počin nahrával s americkými hudebníky v Brooklynu, živě však kvůli Covidu společně hrát nemohli. Plánované turné se stále odkládalo, a tak s Ondřejem Pivcem dali dohromady českou kapelu. Na pódiu by ale rozdíl při skladbách v podání českých spoluhráčů neměl být znát. „Musím říct, že ani samotnou tvorbu písní nahrávání v USA moc neovlivnilo, protože ta probíhala převážně v Čechách. Je ale pravda, že při dokončování už jsme se vlivy New York City řídili. Co se týče hudebníků kapely D.Y.K., českých nebo amerických, tak bych určitě nesrovnával talenty ani přístup, protože to se skoro neliší. Ale je pravda, že v USA je mezi muzikanty pravděpodobně největší konkurence, tudíž se klade extrémní důraz na připravenost, profesionalitu a tak dále,pokračoval Dyk.

Oproti nahrávce se neměnily ani aranže a fanoušci uslyší písně v jejich původní podobě. „Měnit se nic nemuselo, po celou dobu příprav na koncert jsme se snažili vlastně jen sehrávat a ladit. A takhle to snad budeme dělat po zbytek života, protože tihle kluci a holky z Čech jsou neuvěřitelní borci a borkyně,“ vyzdvihl své spoluhráče.

Dyk by rád s nimi navázal na předchozí vystoupení, která v Plzni absolvoval v minulosti. „Vzpomínky na Plzeň mám vskutku jen dobré, už přesně nevím, kolikrát jsme tam hráli, ale mám pocit, že jsme vždycky vyhráli. Navíc spousta z nás se stala de facto na Plzni závislými. Tedy zvláště pak na moku, který Plzeň produkuje,“ uzavřel s nadhledem zpěvák známý z dřívější doby hlavně ze skupiny Nightwork nebo z koncertování s B-Side Bandem.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz.

Zdroj textu a fotografií: Tisková zpráva Měšťanská Beseda Plzeň s.r.o.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!