Společnost Affidea získala ocenění v kategorii diagnostiky a primární péče v prestižní zdravotnické soutěži LaingBuisson Health Awards 2022

Společnost Affidea získala ocenění v kategorii diagnostiky a primární péče v prestižní zdravotnické soutěži LaingBuisson Health Awards 2022
Společnost Affidea, největší evropský poskytovatel pokročilých diagnostických řešení, ambulantních služeb a služeb v oblasti onkologické péče, s potěšením oznamuje, že získala letošní cenu LaingBuisson v kategorii diagnostiky a primární péče.

LaingBuisson Awards jsou jedním z nejprestižnějších ocenění v oblasti zdravotnictví a udělují se společnostem, které stanovují nové standardy kvality a mají vliv na celé odvětví. Letos je to již po sedmnácté, co mohou být přední poskytovatelé zdravotní péče a jejich poradci ocenění za svou práci a přínos světovému zdravotnictví.

Společnost Affidea získala ocenění v této kategorii za svůj inovativní program Dose Excellence pro zajištění bezpečnosti pacientů. Prostřednictvím tohoto programu společnost každý měsíc analyzuje informace z více než 75.000 CT vyšetření, díky čemuž dosáhla snížení dávek záření na všech svých pracovištích v průměru o 40 %. Tím zvyšuje bezpečnost pacientů při zachování vysoké kvality obrazu pro přesnou diagnózu.

Nedávno společnost Affidea posunula program na další úroveň a uvedla na trh verzi 3.2 softwaru DoseWatch v kombinaci s nástrojem Business Intelligence (BI) pro tvorbu přehledů dat v reálném čase, který jako první implementovala její střediska v Maďarsku a Španělsku.

Dalším krokem projektu je správa údajů o kontrastních látkách, která umožňuje zasílání oznámení o klinických souvislostech a kumulativní dávce jódu
(rizikové faktory, předchozí nežádoucí účinky), jakož i o podrobnostech o aplikaci injekcí (kontrastní látka, objem, aplikační protokol). Díky měření a optimalizaci využívání kontrastní látky může společnost přizpůsobit dávku na míru každému pacientovi, a vyhnout se tak jejímu nadužívání.

Guy Blomfield, předseda dozorčí rady a generální ředitel společnosti Affidea, uvedl
: „Je mi ctí, že jsme získali toto prestižní ocenění. Je důkazem našeho úsilí a úspěchů při zajišťování výjimečné bezpečnosti pacientů, které dosahujeme díky přísným klinickým protokolům a inovativním nástrojům. Chtěl bych poděkovat všem našim obětavým a úžasným týmům na klinikách, a zejména členům týmu Dose Excellence, za jejich nadšení, odhodlání a tvrdou práci. Toto ocenění je uznáním špičkové kvality jejich práce a já na to nemohu být pyšnější."

Dr. Alessandro Roncacci, vedoucí lékař společnosti SVP, dodal
: „ Je to další důkaz toho, že důsledně dodržujeme směrnici Euratom 2013/59 tím, že identifikujeme odchylky v reálném čase a standardizujeme a optimalizujeme protokoly CT při zachování standardů kvality obrazu, čímž zajišťujeme vyšší bezpečnost našich pacientů. V roce 2023 máme velké ambice rozšířit novou verzi našeho programu Dose Excellence na všechny trhy, kde působíme, přičemž se řídíme naším závazkem k dodržování nejvyšších standardů bezpečnosti pacientů."

Slavnostní předávání cen se konalo v hotelu Park Westminster Bridge a zúčastnilo se ho více než 1000 klíčových osobností nezávislého zdravotnického sektoru.
Toto ocenění je druhým oceněním, které společnost Affidea letos získala. V červnu byla společnost oceněna jako poskytovatel diagnostických řešení roku na HealthInvestor Awards 2022.

O společnosti Affidea
Společnost Affidea (www.affidea.com) je největším evropským poskytovatelem služeb v oblasti zobrazovací diagnostiky, ambulantní a onkologické péče, působí ve 329 centrech v 15 zemích Evropy, spolupracuje s téměř 11.000 odborníky a nabízí pokročilou diagnostiku, ambulantní a onkologickou péči pro více než 12 milionů pacientů ročně. Díky svým výsledkům v oblasti bezpečnosti pacientů si společnost získala uznání Evropské radiologické společnosti a stala se nejvíce oceňovaným poskytovatelem diagnostického zobrazování v Evropě – více než 50 % všech center oceněných na Eurosafe Wall of Stars patří společnosti Affidea.

Zdroj textu a fotografie: ČTK Protext - tisková zpráva

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!