Slezská nemocnice Opava má nově zrekonstruované infekční ambulance

Slezská nemocnice Opava má nově zrekonstruované infekční ambulance
Infekční ambulance na pavilonu S jsou připraveny od středy 19. dubna 2023 přivítat pacienty v novém.

Opravy, které byly provedeny v rámci udržovacích prací, skončily. Všechny prostory prohlédly, proběhla sanace obvodových zdí v suterénním prostoru, byly kompletně vyměněny podlahy, instalovány bezpečnostní a ochranné prvky na stěnách, nové podhledy z minerálních panelů a nové osvětlení.

“Pacienty čeká opravené zázemí, čekárny i prostory vyšetřoven. Lékaři mají k dispozici nové ambulance, šatny i sociální zařízení, věřím, že opravené prostory budou pacienty i zaměstnance těšit,” sdělil ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

Opravy stály 36 milionů korun, většina prostředků byla čerpána z dotačního projektu REACT, část z peněz SNO a částkou ve výši deset milionů korun přispěl Moravskoslezský kraj jako zřizovatel.

„V rámci programu REACT EU je Moravskoslezský kraj po Praze a Jihočeském kraji třetím nejúspěšnějším žadatelem. Do regionu přiteče celkem 2,8 miliardy na rekonstrukce nemocničních oddělení, přístrojovou techniku nebo třeba modernizaci operačních sálů. Jsem velmi rád, že jsou krajské nemocnice v čerpání prostředků z Evropské unie tak úspěšné. Do krajem zřizovaných nemocnic poputuje ze zmíněné sumy celá miliarda,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!