Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo 6. ročník Festup Festivalu

Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo 6. ročník Festup Festivalu
V úterý 19. října se v Inovačním centru Ústeckého kraje uskutečnila oslava podnikání, inovativních nápadů a příběhů úspěšných lidí. Tak by se dala stručně charakterizovat akce pod názvem Festup Startup Festival. Letos se konal její šestý ročník.

Po loňské vynucené pauze se festival přesunul z ústecké univerzity do moderních prostor Inovačního centra Ústeckého kraje. „Festup je hlavně pro vás mladé. Pro vaši budoucnost. Pro nás je velký problém, když úspěšně doděláte školy a pak odcházíte za lepším do jiného kraje. Náš region vám má a bude mít, co nabídnout. Chceme jít s dobou, chceme být inovativní. A právě tento festival by vám mohl ukázat tu správnou cestu,“uvedl při slavnostním zahájení hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Návštěvníci Festupu si mohli poslechnout příběhy čtyř lidí, kteří se rozhodli vzít život do vlastních rukou a dělat, co je baví. V rámci bohatého programu byly také připraveny workshopy, konzultace s odborníky a přítomní si mohli například popovídat s robotem či si zahrát mindball. A i letos bylo součástí Festupu HR rande. Populární párovací akce, která propojuje firmy se zájemci o novou práci. Člověk má při pracovních pohovorech jen pět minut na to, aby zaujal toho druhého.


TZ: Ústecký kraj

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!