Čtvrtá vlna pandemie nebrzdí. Počet covid+ pacientů v Plzeňském kraji přes víkend opět vzrostl

Čtvrtá vlna pandemie nebrzdí. Počet covid+ pacientů v Plzeňském kraji přes víkend opět vzrostl
V nemocnicích Plzeňského kraje se nepotvrdilo pozastavení růstu počtu pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid-19, jak naznačoval závěr minulého týdne. Naopak počet hospitalizovaných nemocných během víkendu a na počátku tohoto týdne skokově vzrostl.

V nemocnicích akutní péče bylo dnes dopoledne hospitalizováno 292 covid+ pacientů, z nichž 48 bylo na lůžkách intenzivní péče. Nemocní pocházejí ze všech spádových oblastí nemocnic a opakovaně zejména z Tachovska. 

Nemocnice Plzeňského kraje provedly o něco méně testů veřejnosti na onemocnění covid. Je to důsledek stažení vojáků z mobilních týmů v Domažlické nemocnici, k němuž došlo minulou středu. Naopak odběry na stacionárních odběrových místech mírně posílily.  

Na očkovacích místech nemocnic bylo do dnešního dne aplikováno už 19.153 dávek vakcín (vč. VOČM Plzeň).  Bezmála 4500 lidí už dostalo i druhou dávku a očkování tak u nich skončilo. Zejména osob po druhé dávce vakcíny bude v tomto týdnu rychle přibývat. Je to důsledek započatého očkování velkého množství lidí vakcínami Comirnaty a Moderna před třemi resp. čtyřmi týdny. Samozřejmě s tím souvisí i mírné zpomalení očkování osob první dávkou.

Zdroj: tisková zpráva, Nemocnice Plzeňského kraje

Poznámka redakce: pokud hledáte další zajímavé články o zdraví, doporučujeme vám navštívit online magazín www.zdravetrendy.cz.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!