Cheb: Hotov je další Meganápad v podobě virtuálních prohlídek

Cheb: Hotov je další Meganápad v podobě virtuálních prohlídek
Hotovy jsou už více než dvě třetiny vybraných návrhů z loňského premiérového ročníku projektu chebského participativního rozpočtu Meganápady. V září byl dokončen návrh s názvem „Rozšíření aplikace timeTrip - cestujeme časem ve virtuální realitě v Chebu,“ díky kterému se můžete seznámit s tím, jak v minulosti vypadala další dvě místa v historickém centru města.

Z iniciativy paní Zdeňky Brožové přibyla ve zmíněné aplikaci lokalita Kasárního náměstí, která prošla v poválečném období zásadní proměnou, a zaniklá synagoga, jež stávala naproti městské knihovně a v roce 1938 byla během takzvané Křišťálové noci vypálena nacisty. Již od roku 2018 funguje v aplikaci timeTrip naučný okruh Chebský hrad - kostel sv. Jana - Mlýnská brána aneb Po stopách Albrechta z Valdštejna.

Aplikace timeTrip, která je zdarma ke stažení v Google play a App Store, zobrazuje historické objekty pomocí virtuálních 3D modelů na displeji mobilního zařízení, a to ve skutečné velikosti a přesně v místě, kde se původně nacházely. Virtuální prohlídky z různých časových období jsou doplněny například dobovými fotografiemi, videy a další informacemi.

Z hlasování v rámci loňského prvního ročníku Meganápadů vzešlo 13 zvolených návrhů, z nichž 9 je již dokončeno. Realizace všech má být hotova do konce letošního roku. 


Zdroj: město Cheb

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!